Sıkça Sorulan Sorular! Merak Ettikleriniz...

İLK-SER Mağaza Hakkında Merak Ettikleriniz, Sipariş Sorunlar, Kargo ve Teslimat Süreçleri, Ödeme Problemleri, Website Kullanım Bilgileri ve Daha Fazlası İçin Yardım Alabilirsiniz. Çözümünü Burada Bulamadığınız Sorun / Sorunlar İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Sipariş & Ödeme

İLK-SER Mağaza websitemiz üzerinden ücretsiz bir şekilde üye olduktan sonra “Hesabım” sayfası üzerinden “Adreslerim” Menüsünden Fatura ve Gönderim adreslerinizi güncelleyebilir veya eklemediyseniz ekleyip alışverişlerinizde “Sepet” esnasında kolaylıkla adımları ilerletebilirsiniz.

İLK-SER Mağaza olarak müşterilerimize yenilikçi bir online alışveriş deneyimi yaşatmak bizim görevimizdir bunun için online ödeme sistemimiz olan sanal pos alışveriş sistemimizde tüm kredi ve banka kartları geçerlidir.

Mağaza sistemimiz içerisindeki tüm bilgileriniz şifrelenmiş bir şekilde saklanmakta ve korunmaktadır dışarıdan gelebilecek tüm tehditlere karşı sürekli olarak güncellenen altyapımız sayesinde siz değerli müşterilerimizin güvenliğini 7/24 kontrol etmekte ve denetlemekteyiz.

Sanal POS ile alışveriş deneyiminizdeki güvenliğiniz ise “korumalı alışveriş programı” kapsamında bankalar arası güvenlik prosedürlerine uygun şekilde korunmakta ve saklanmaktadır.

Hesabım” sayfasında bulunan “Siparişler” alanından geçmişte vermiş olduğunuz siparişleriniz ve ayrıntıları yer almaktadır aklınıza takılan herhangi bir soru ve sorunda geçmişe dönük siparişleriniz ile ilgili detaylı bilgileri “Hesabım” > “Siparişler” sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Vermiş olduğunuz siparişlerinizin durumunu öğrenmek için “Sipariş Takip” sayfamız üzerinden “Sipariş Numarası” ve “Fatura E-Posta” adresinizi (doğrulamak için kullanılacaktır) yazıp siparişinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

EK: Sipariş takibi için adım adım yapılan tüm işlemler sizin websitemizde bulunan hesabınızda bizimle paylaştığınız Cep Tel No, E-Posta Vb. bilgilerinizden sizlerle paylaşılıyor olacaktır.

Gönderim & Kargo

Websitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişler aynı gün içerisinde işleme alınır ve ödemesi tamamlanan siparişler mesai saatleri içerisinde paketleme işlemleri tamamlandıktan sonra kargoya teslim edilir.

Vermiş olduğunuz siparişler özenli bir şekilde paketleme işlemlerine alınır bu paketleme işlemlerinde ürünlerin kargoda hasar görmemesi için “Balonlu Naylon”, “Karton Kutu” ” Darbeye Dayanıklı Karton Kutu” vb. hizmetler ile tarafınıza sorunsuz şekilde ulaşması için paketleme işlemleri tamamlanır.

Siparişlerin “Ödeme Bekleniyor” olarak görüntülenmesinin sebebi ödeme işlemlerinin tamamlanmamasından kaynaklıdır online pos ile ödeme alındığı taktirde bankalar arası transfer ve bilgilendirme işlemleri bazen biraz zaman alabiliyor eğer ödeme kartınızdan tahsil edildi ve hala siparişiniz ödeme bekleniyor durumunda ise bizimle iletişime geçip durumu bildirmeniz gerekmektedir.

Siparişiniz “İptal Edildi” durumuna düştüyse eğer bununla ilgili olarak birkaç neden olabilir bu nedenlerden birisi “Ödeme Alınamaması Durumu” bu durumda sipariş verdiğiniz kart bilgilerinizden ödeme alınamamıştır bankanız ile iletişime geçip bu durumu bildirmeniz gerekebilir ödeme eğer bankanızdan tahsil edilmiş ise bizimle iletişime geçerek bu durumu bildirmeniz gerekmektedir.

Bir diğer durum ise eğer satın almış olduğunuz ürün stoklarımızda mevcut değil ise sipariş sistemlerimiz tarafından otomatik iptale düşmüş olabilir bu durumda ise zaten tarafınıza gerekli bilgilendirmeler sağlanmış olacaktır eğer herhangi bir sebep belirtilmeden siparişiniz iptal edilmiş ise bizimle iletişime geçerek bu durumu bize bildirin ve gerekli kontrolleri sağlayalım.